Кошик
11 відгуків
Контакти
ПМП"МЛС"
+380673033462
УкраїнаРівненська областьРівнеМлинівська 20
Мапа

МАСТИЛА

МАСТИЛА

МАСТИЛА

Консистентні мастила є мастильними матеріалами,які отримуються шляхом додавання рідких масел до спеціальних загусників. З метою поліпшенння властивостей використовують консистентні або розчинні присадки.

Склад мастила: до 90% масла, присадки, загусники.

Види загусників:    – металеве мило, наприклад, літій (найчастіше), а також натрій, кальцій і алюміній;    – комплексні мила з перерахованих вище металів, при цьому найбільш поширеним є літієвий комплекс;    – загущувачі неорганічні, наприклад, силікагель або бентонітова глина;    – загущувачі синтетичні, наприклад, пертетрафторетілен (PTFE) і полімочевин.

Консистентні мастила виготовляють із застосуванням синтетичних і мінеральних базових масел. Базове масло разом із загусником впливає на тікучіть мастил Щоб поліпшити властивості масел та мастил, до них додаються присадки. До мастил додають не тільки рідкі присадки, але і пластичні мастила (в окремих випадках), а також тверді компоненти, наприклад, графіт і дисульфід молібдену.

Властивості:

Консистентність мастила (або ж пенетрацію) визначають за допомогою класифікації National Lubricating Grease Institute (NLGI).

Визначення проводять за допомогою пенетрометра з конусом. Для цього його опускають на 5 сек. в мастило, температура якого повинна дорівнювати 25°С. Глибину занурення конуса в мастило вимірюють в міліметрах, значення сягає десятихчастин міліметра. Зазвичай пенетрація визначається у неперемішаному та перемішаному мастилі; за різницею отриманих показників визначають здатність мастил витримувати механічні навантаження.

Взагалі мастила ділять на класи (NLGI) на основі пенетрації від 000 до 6. Від величини числа класу залежить густота мастила.

Температура краплепадіння – це температура в момент падіння першої краплі мастила

Мастильні властивості і величина навантаження залежать від густоти базових масел, поведінки загусників в гранично допустимих умовах змащування і від здатності зміцнювати плівку EHD.

Протизадирні і протизносні властивості мастила визначають за допомогою тестів:    – тест на 4-хкульковій машині;    – тест за Тімкеном визначає протизадирні властивості;    – тест за Алменом визначає стабільність проти задирань;    – SKF-тест для підшипників, наприклад, SKF R2T (дозволяє визначити також максимальну температуру застосування)

Перекачуваність. Від перекачуваності пластичних мастил залежить стан централізованих систем змащення, особливо при низьких температурах. Так, виробники Safematic розробили випробування на перекачуваність для визначення найнижчої температури роботи деяких видів пластичних мастил. У компанії Safematic регулярно підтримують і публікують перелік мастил, які пройшли тестування.

Антикорозійна здатність. Наприклад, тест SKF Emcor визначає здатність мастил захищати від корозії поверхні (які зазнають тертя) підшипників в процесі контакту з водою.

Водостійкість. За допомогою Water Wash Out Test (промивна установка) визначають стабільність мастила при впливі водного потоку. Результат вказується у відсотках від кількості змитого мастила.

 

facebook twitter